top of page

מתיק המכתבים

יפעת תמיר עו"ס מלוות שיקום

 

אנחנו באגף חלונות שמחים לשיתופי פעולה עם גורמים שונים על מנת להיטיב למתמודדים והמתמודדות המשתתפים בתכנית. לפני מס' חודשים התקיימה פגישה החברה למתנסי"ם ובסופה הוסכם על שיתוף פעולה על מנת לפתוח בתכנית חלונות קורס כתיבה יוצרת לנשים ובחורות. 

 

בעקבות הפגישה, נפתחה קבוצה בהנחיית אפרת ביגמן ביבליותרפיסטית ומנחת קבוצות כתיבה (מטעם 'משיב הרוח'). הסדנה ארכה 8 מפגשים וכללה 8-10 נשים ובחורות. 

קיבלנו תגובות חמות ונלהבות מהבנות שהשתתפו, הן הרגישו שייכות ונוצר קשר טוב ביניהן ועם המנחה. הדבר החשוב ביותר הנו שהסדנה אפשרה להן להביא לידי ביטוי את הסיפור שלהן בדרכים שונות וחלקן גילו בעצמן את היכולת לכתוב ולהתבטא בדרך יצירתית. מיותר לציין כמה משמעותי הדבר לאוכלוסיה של נשים המתמודדות עם מגבלה נפשית. 

בסיום הקבוצה, הודפסה חוברת כרוכה וערוכה עם הסיפורים והחומרים הכתובים של הבנות- מזכרת משמעותית, מכובדת ומכבדת שנעשתה בזכות המנחה אפרת. 

לאה פיזם ורחלה שגיב, מחנכות ומרכזות פרויקט התבוננות

"תלמידים אלה חוו חוויות קשות מאוד בילודתם, דבר שהשפיע באופן ישיר ועמוק על תהליך חשיבתם ועל הדימוי העצמי שלהם. לראשונה, ניתנה להם ההזדמנות, תוך פעילות יצירתית וחוויתית מכוונת, להעלות בכתב את סיפור חייהם מנקודת מבטם הסובייקטיבית...

תודה מיוחדת לאפרת, על שהיתה בשבילנו מעבר למנחה מקצועית. אישיותה הקרינה פתיחות, קבלה והקשבה ללא לאות, בדרך להגשמת חלומם של תלמידינו. אנו מקוות שפירסום הסיפורים שהיה כה חשוב להם בתהליך עיבוד החוויה האישית יעלה לכל אחד ואחד מהם את הדימוי העצמי ויתן בהם כוחות מחודשים להמשיך את דרכם בחיים."

 

מתוך הקדמת הספר

ד"ר נגה בן-ששון, ביבליותרפיסטית בכירה

אפרת מוכרת לי מזה שנים רבות – מראשית דרכה בעולם הטיפול: כסטודנטית במגמה לבילבליותרפיה באוניברסיטת חיפה, בהמשך כמודרכת שלי, ובמהלך השנים האחרונות – כמטפלת מנוסה ומוערכת.

לימדתי את אפרת בקורסים שונים בשנה ב' לתואר השני, ובשנת ההתמחות הנוספת הנדרשת. אפרת בלטה כסטודנטית מוכשרת מאד, בעלת יכולות גבוהות הן בתחום האקדמי (ויעידו על כך ציוניה וסיום התואר בהצטיינות), והן בשל רגישותה, מודעותה הגבוהה ותובנותיה האישיות, שהעידות על התאמתה ויכולתה להיות מטפלת מצויינת.

אפרת הינה גם יוצרת מחוננת. כתיבתה האישית- בשירה ופרוזה, בעלת איכות גבוהה ושפת היצירה היא שפתה.

הצירוף הייחודי בין הנטיות ללמידה אקדמית, לצד היותה יוצרת פוריה – עצבו אותה כביבליותרפיסטית מהמעלה הראשונה.

צפי ליברמן מנהלת התחנה - מרכז לטיפול ואבחון פסיכולוגי ורגשי עמק הירדן

אני ממליצה בחום על אפרת כמטפלת רגשית במתבגרים ומבוגרים.

אפרת עובדת בתחנתנו, המרכז לאבחון, ייעוץ וטיפול פסיכולוגי בעמק הירדן משנת 2015, בפסיכותרפיה במתבגרים ומבוגרים.

אני מלווה את אפרת כמנהלת מתחילת עבודתה בתחנה ופוגשת אותה כל שבוע.

אפרת מגיעה לתחנה בקביעות ובדייקנות, מביאה תכנים באופן מעמיק.

לאפרת יכולת למידה מצויינת ומוטיבציה גבוהה. אפרת יוצרת קשר משמעותי עם מטופליה, קשובה, אכפתית ואמפטית. אפרת מביאה שילוב מקסים של אינטלגנציה, עושר רגשי ואמפטיות. אני ממליצה ובטוחה תשתלב מעולה ותתרום מיכולותיה וממקומה המקצועי בכל מקום.

bottom of page